امروز شنبه 3 فروردین 1398 - Sat 03 23 2019

آخرین زمان بروزرسانی 07:27:13

خبر خوان

فیس بوک

تیوتر

Headlines:

گزارش گرد هم آئی روز یکشنبه 24خرداد نود و چهارشنبه قسمت اول

  • مشاهده در قالب PDF
میانگین امتیار کاربران: / 0
ضعیفعالی 

به نام خدا

گزارش گرد هم آئی روز یکشنبه  24 خرداد نود و چهارشنبه(قسمت اول)

اعضای محترم تعاونی مسکن کارکنان شهرداری منطقه 18

احتراما با سلام به اطلاع می رساند.علی الرغم زمان اندک برای دعوت از دوستان برای شرکت در گرد هم آئی  75 نفر از دوستان که اکثرا از اعضای پروژه نخل بودند،ولی 2114 و 2058 و 399و 398 و 468 هم  قبول زحمت فرموده و روز یکشنبه از ساعت 16 به کارگاه ساختمانی پروژه واقع در کنار ساختمان ناحیه 3 شهر داری منطقه 18 تشریف آوردند. جناب هنرکار پیمانکار محترم پروژه  زحمت کشیده بودند و چند صندلی  و میز و مقداری نوشیدنی و شیرینی  جهت پذیرائی از اعضای محترم تدارک دیده بودند. و دوستان با وجود مسیر صعب کارگاهی به محل جلسه که بلوک دوم در حال ساخت بود ، آمده و منتظر  آغاز جلسه بودند. و اینجانب هم در ساعت 16:30 به جمع ایشان پیوستم . مهمترین و بیشترین سوالات در مورد سر نوشت پرونده دیوان عدالت اداری و تاریخ باز گشائی درب دفتر تعاونی بود. و پاسخ این بود که هفته گذشته با تلاشهای آقای قاسمی کلیه مدارک لازم جهت انشای رای شامل لایحه مبادله  ادره تعاون که در حقیقت دفاع از آرا و نامه های آن وزارت خانه می باشد .و قبلا در سایت و گروه های اجتماعی  به اطلاع اعضای محترم رسیده بود ، در اختیار شعبه 34 قرار گرفته ومنتظر اقدام ریاست آن شعبه می باشیم . و البته با توجه به مفاد دفاعیات که  دیوان عدالت را فاقد اختیارات قانونی جهت دخالت در امور داخلی شرکت های خصوصی  دانسته و همچنین شاکیان را فاقد سمت در تعاونی و شرایط لازم جهت ثبت شکایت اعلام کرده است. ظاهرا باید هیچ مشکلی در تصمیم گیری وجود نداشته باشد. اما همین موضوع که چرا این شعبه خارج از چهار چوبه های قانونی چنین نموده جای شک و تردید عمیقی را در ذهن ما ایجاد می نماید. که البته باید آمادگی برخورد  های قانونی با موارد غیر قابل پیش بینی را داشته باشیم و همچنان که قبلا پیشنهاد نموده بودیم اجازه ندهیم حق و حقوق ما در در سکوت و تاریکی با اعمال غیر قانونی ضایع گردد. و واکنش های قانونی و  رسانه ای را تدارک ببینیم . و این باید توسط کلیه اعضا صورت پذیرد واین تصور که اگر فلانی و فلانی را از سر راه برداریم همه تلاش های اعضا خنثی و بی اثر شده و اعمال غیر قانونی قبلی را از سر خواهند گرفت را از ذهن آنها پاک نمائیم و ثابت کنیم که به هیچ قیمتی از حق و حقوق خود نخواهیم گذشت.

سوالات مهم دیگر در مورد فروش مال غیر که در قالب فروش سهام  پروژه های بسته شده با آورده اعضای مشخص آن و اینکه موضوع به چه صورت و در چه زمانی انجام پذیرفته بود.و همچنین کاربری زمین های خریداری شده بود. که استعلامات صورت پذیرفته توسط دادسرا از اداره ثبت اسناد املاک   اینکه مدیر عامل سابق در دادسرا  فروش سهام از مال اعضا را به هیات مدیره و مدیر عامل قبل از خود نسبت داده است . و این که اگر زمینی با کار بری باغ یا زراعی خریداری گردد باید با قیمت ارزان خریده شود. و سالها زمان جهت تغییر کاربری همان خواب پول اعضا است و غیر از پرداختیهای قانونی  هزینه ای نباید از آنها اخذ گردد. ولی این 3400 متر زمین الحاقی به 2058 با علم به باغ بودن خریداری شده ولب=ی باقیمت تجاری به طوری که برای فقط  2500متر مفید آن بیش از  11میلیارد تومان از اعضا مطالبه شده است.  همچنین در پروژه کوهک که زمین آن متعلق به اعضای 2058 می باشد. و هیچ پولی بابت آن زمین به حساب این پروژه واریز نشده  طی یک قرار داد مشارکت ساخت کاملا فرمایشی و آلوده 84 درصد آن را به سازنده واگذاز کرده اند. و طبیعتا سازنده هیچ پولی نباید بابت ساخت از اعضا بگیرد. ولی آنها به صورت غیر قانونی  یک قرار داد پیشفروش با در حقیقت پیش خریداران  این پروژه بسته اند و مطالبه پول نموده و از آنها چک گرفته اند. قانونا شریک سازنده حق هیچ گونه  توقف کار ار ندارد. ولی به خواسته آنها کار را تعطیل نموده تا آنها بتوانند با توجه به شرایط قرار داد پیش فروش ، به دلیل تاخیر غیر قانونی که ایجاد کرده اند. وجه بیشتری را از خریداران مطالبه نمایند.و به صورت غیر قانونی چک های اعضا را به سازنده آن فروخته اند. در حقیقت هزینه ساختی که از اعضا می گیرند. به جیب خودشان می رود و تا کنون به هیچ حساب تعاونی واریز نگردیده است . وبه نوعی نامشروع ترین درآمد ها را داشته اند.

در این زمان چند تن از دوستان با داد و فریاد به خاطر تاخیرات پروژه جوی متشنج ایجاد نمودند و اعلام کردند که هیات مدیره جدید باعث توقف کار پروژه نخل گردیده است . که مدارک مربوط به متوقف شدن پروژه در سال گذشته به دلیل گزارش مهندس ناظر به روئیت ایشان رسید. و دوستی هم اعتراض داشت که پس از پرداخت مبلغ دو میلیون تومان برای انشعاب آب  به سازمان آب مراجعه نموده و آنها اعلام نمودند که هزینه برای هر نفر فقط 160 هزار تومان بوده است. در این میان آقای قاسمی هم به جلسه آمدند . و اداره جلسه را به عهده گرفتند.و توضیحاتی در مورد وضعیت پروژه نخل و کوتاهی هیات مدیره سابق در انجام وظائف و امور اداری و مراجعات و ارائه اسناد لازم به شهرداری را طبق مدارک پروژه  ایراد نمودند. و پس از آن آقای هنر کار ادعای مهندس ناظر را رد نموده و دلیل گزارش را عدم دریافت هزینه مشاور دانستند.و اینکه هیات مدیره قبلی مبلغ چهار میلیارد تومان به  پیمانکار بدهکار است .و شرط لازم جهت ادامه کار را واریز مجدد پول دانستند. که جناب آقای راستا اعلام کردند ما کلیه وجوه لازم را به حساب نعاونی ریخته ایم و پرداخت مجدد برای اعضا مقدور نمی باشد. در این لحظه آقای نوروزی شهردار محترم و محبوب  منطقه 18 به همراه چند تن از ابواب جمعی خود  و به صورت بی خبر وارد جلسه و با استقبال اعضا و فرستادن صلوات های مکرر برای سلامتی ایشان روبرو گردیدند. ایشان که در طول خدمت گذاری خود  از موفق ترین شهرداران تهران در امر توسعه شهر و خدمات شهری بوده اند.و بسیاری از سهامداران به اعتماد نام شهرداری منطقه 18 مبادرت به خرید سهام نموده اند. نحوه اطلاع خود از این جلسه را شبکه های اجتماعی اعلم نمودند. و افزودند که به دلیل توجه خاصی که به پروژه نخل دارند ، تصمیم گرفتند بدون اطلاع قبلی  در این جلسه شرکت نمایند  ایشان متذکر شدند که از آنجا که تا چندی پیش خود مستاجر بودند ، مشکل  اعضائی که به امید خانه دار شدن در این  تعاونی عضو گردیده اند را به خوبی می شناسند. و برای اتمام به خصوص این پروژه نهایت تلاش ممکن را خواهند نمود. همچنین ایشان اختلاف بین هیات مدیره منتخب و مدعیان این سمت را به ضرر اعضا دانستند. و این موضوع که شهرداری منطقه 18 فقط هم اسم این تعاونی است و ایشان هیچ مسئولیت و دخالتی در آن ندارد و فقط به خاطر احساس مسئول یت شخصی تصمیم گرفته اند به این پروزه کمک نمایند.اضافه نمودند که منتظرند ظرف چند روز آینده دیوان رای خود را صادر نماید. و مشخص شود که تعاونی را چه کسانی اداره خواهند نمود و با انها جلسه گذاشته و نحوه پیگیری و کمکهای به پروژه را با آنها هماهنگ نمایند.

سپس ابتدا آقای قاسمی ریاست  هیات مدیره با اشاره به حوزه همکاری قبلی با ایشان توضیحاتی را مورد کم کاری هیات مدیره سابق در انجام وظیفه خود دادند . و سپس جناب هنرکار ضمن معرفی سوا بق  اجرائی خود  در طول نیم قرن گذشته و نوع آوری های کاری خود اعلام نمودند فرض کنیم آقای فراهانی آدم خوب ولی اگر هزینه های کار را به موقع پرداخت ننمایند . کار خواهد خوابید. و اینکه مثلا خانم به فرجام چه اطلاعاتی از کار ساختمان دارند. ؟ که با تحصیلات و ماهیت فعالیت ایشان در شهر داری از زمین تا آسمان متفاوت است و لی به عنوان رئیش هیات مدیره همه کار ها را منوط به دستور خود نموده بود . و در مورد هزینه لازم برای ساخت گفتند اگر این قسمت مشارکت ساخت که تجاری هست و 60 درصد آن متعلق به اعضا است راه بیفتد. دیگر اعضا نیازی به پرداخت هزینه نداشته و یا اینکه به ما اجازه پیش فروش بدهند  می توانیم کار را بدون هزینه به پایان ببریم . سپس چند تن از اعضا سوالاتی در مورد  پروژه خود مطرح نمودند . و یکی از حضار جدا دانستن پروژه نخل و رسیدگی فقی به آن را اجهاف در حق سایر پروژه ها دانست . و جناب آقای نوروزی قول دادند که با شهرداران مناطق دیگر  حوزه این تعاونی ترتیب جلسات مفید برای رفع مشکلات را به خصوص در منطقه 5 و 22 بدهند. سپس یکی دیگر از دوستان خاطر نشان نمود که اکثر ما به نام و اعتبار شهرداری منطقه 18 مبادرت به خرید سهام این تعاونی نمودیم .وعدم توجه به این مسئله خارج از دایره واقعیت های موجود است. جناب نوروزی خرید سهام به این صورت را اشتباه اعلام نمو دند. و تحقیقات بیشتر را لازمه این گونه خرید ها دانستند. سپس اینجانب با بیان غیر قانونی بودن کامل اعضای هیات مدیره قبلی و اینکه چندین دوره مجمع عمومی را در سکوت و پنهانی برگزار نموده و دوره خود را به صورت غیر قانونی تمدید نموده بودند. به شکلی که یکی از آنها در تمامی دوره های هیات مدیره حضور داشته و البته مسئول کلیه تخلفات 12 ساله می باشد. و قرار گذاشته بودند که دوره خود را مادام العمری نمایند. و اگر هزار بار مجمع برگزار شود و افراد واجد شرایط رای بیاورند . اینها به دیوان عدالت اداری  متوسل شده و خواهان بازگشت خود به سر سفره سرمایه های عضا خواهند گردید. وسال گذشته وقتی پشت این میز نشسته بودند ، شکایت های ما که در چند وزارت خانه از جمله تعاون و اطلاعات و حراست شهرداری پیگیری می گردید به حراست شهرداری منطقه 18 رسید. و با تماس تلفنی به اینجانب گفتند که کاری نمی توانند انجام دهند و بنده عرض نمودم اتفاقا می توانید و کافی است به جرم تخلفات آشکار و محرز ، آنها را به زابل منتقل نموده تا دست آنها از این تعاونی کوتاه گردد.  دست آخر با شکایت های متعدد آنها را وادار به برگزرای مجمع و تاریخ آن را با همکاری اعضا به این شکل که هر عضو در رقم روز تولد خود از ماه آذر و در و بهمن روزنامه اطلاعات را کامل بخواند و اگر آگهی مجمع را مشاهده نمود اعلام نماید. و به این ترتیب با لورفتن تاریخ مجمع ناگزیر از درج آن بر خلاف همیشه در سایت خود گردیدند. موفق به کنار زدن آنها شدیم . و اکنون که به دنبال یک تکه کاغذ هستند تا اعضا آنها را به عنوان منتخب خود بپذیرند . کمی خوش بین تر از واقعیت موجود هستند. بعضی واقعیت ها را نمی توان در بازار خرید و البته فروخت.


پایان قسمت اول

بازگشت به منوی اصلی


اعضا, تعاونی, مسکن, کار کنان, شهرداری, منطقه, 18, اعضا, سهامداران, پاسارگاد, 2058/2, 2114, 399, 398, 468, مجمع, عمومی, فضل الله, نمازی, میبدی, جواز, ساختمانی, فراتر از ناشناخته تعاونی, مسکن, کارکنان, شهرداری, منطقه, هیئت, مدیره, 18اعضای تعاونی مسکن کار, کنان شهرداری منطقه 18, اعضا ی, 2058, 2114, 399, 398, 468, نخل, کوهک, سایر, پروژه ها, اساس, نامه, اساسنامه, دستور, نقشه, پرونده, شهرسازی, مجری, صلاحیت, سهمیه, گزارش, مجمع, عمومی, فوق العاده, نوبت, تصویب, تغییرات, اساسنامه, تمدید, دوره, تعاونی, مجمع, عادی, تراز مالی, بودجه, سال 93, هیئت مدیره, بازرسین, چهار دانگه, دانگه, چهار, شهردار, شماره2, وزارت تعاون, اداره, تعاون, استان, تهران ,منطقه22

آخرین بروز رسانی در سه شنبه, 25 مهر 1396 ساعت 22:07

نظرات  

 
+4 # تشکرپارسا 25 خرداد 1394 ساعت 20:48
سلام وعرض ادب، آقا واقعاً خسته نباشید وخداوند به شما وتمامی عزیزانی که قبول زحمت کردند تا این پروژه ها به سرانجام برسد اجر دنیا وآخرت عنایت کند
پاسخ | پاسخ به همراه نقل قول | نقل قول
 
 
+2 # هر روز برای به سرانجام رسیدن همه سرمایه خود در تعاونی لحظه شماری میکنممنتظری 28 خرداد 1394 ساعت 13:14
با سلام خدمت شما
گزارش گردهمایی 24 خرداد رو نوشتید 24اردیبهشت! یکماه کار تعاونی رو به عقب بردین آقای نمازی عزیز...!!!
یکماه شاید برای بعضی از اعضا زمان زیادی نباشد که حتما سرمایه زیادی در دست دارند که اینگونه بیخیال عمل میکنند ولی برای بنده که تمام سرمایه زندگی ام را در تعاونی داده ام یکماااااه خیلی طولانی میباشد...
با تشکر از شما دوست عزیز
پاسخ مدیریت تارنما : با تشکر از ابراز لطف شما در بازدید از این مطلب از اشتباه پیش آمده پوزش می طلبم و در اسراع وقت اصلاح خواهد گردید. ولی در این یک ماه علی الرغم بسته بودن درب تعاونی پیشرفت های خوبی در زمینه احقاق حق اعضا و تکلیف برخی پروژه ها داشته ایم که در حال تهیه گزارشات آن در سایت هستیم و به زودی به اطلاع همگان خواهد رسید. کمترین آن جلوگیری از فروش بیشتر سهام توسط ایادی سابق و شکایت های اعضای محترم از آنها و به خصوص نامه شهرداری در خصوص تجاری بودن زمین 2058 بوده است.
پاسخ | پاسخ به همراه نقل قول | نقل قول
 

افزودن نظر

دستورات حفظ اسرار کاربران در این تارنما فعال می باشد

کد امنیتی
تصویر جدید

محل کنونی شما