امروز شنبه 3 فروردین 1398 - Sat 03 23 2019

آخرین زمان بروزرسانی 07:27:13

خبر خوان

فیس بوک

تیوتر

Headlines:

گزارش حضور متهمین و ما در دادسرا چهارشنبه 20 خرداد نودچهار و لایحه جوابیه اداره تعاون به دیوان عدالت اداری

  • مشاهده در قالب PDF
میانگین امتیار کاربران: / 0
ضعیفعالی 

به نام خدا

اعضای محترم تعاونی مسکن کارکنان شهرداری منطقه 18 تهران

احتراما با سلام گزارش حضور متهمین و مدیران کارگروه ها و اعضای هیات مدیره و اینجانب در دادسرا

ساعت 9 صبح چهرشنبه 20 خرداد نود و چهار آقای عباسی در شعبه بازپرسی مشغول صحبت با قاضی بازپرس پرونده بود.  قاضی با مشاهده ما در جلوی درب شعبه  که سه نفر بودیم با اشاره خواست که وارد شعبه شویم  اینجانب و آقای کبیری و یکی دیگر از دوستان وارد شدیم . پرسید برای چه آمده اید اینجا ؟ ما خواستیم اظهازات اینها را بشنویم . الان دستور باز داشت شما چند نفر را به جرم اخلال در دادسرا  خواهم داد.و به بنده گفت چرا درسایت این مطالب را می نویسی که می توانند از شما شکایت نمایند. و آقای عباسی پرینت مطلب مربوط به نتایج نامه وزارت تعاون که ایشان را از حضور در هیات مدیره به دلیل نقض قانون منع نموده  و اخراج نموده بود ، و من در سایت منعکس نموده بودم آقای عباسی هیچ سمتی در تعاونی ندارد، نشان داد.

و من  توضیح دادم که سایت متعلق به اعضای تعاونی است  و آنها حق دارند از سرنوشت پول خود واعضای هیات مدیره تعاونی خود آگاه باشند . و مدارک این مطالب موجود و در همان مطلب ارائه شده است. که آقای کبیری با صلابت کامل گفتند. در طول مدت سالها فعالیت تعاونی ، این هیات مدیره آجر روی آجر نگذاشته و در حالیکه 50 میلیارد تومان از مردم پول گرفته است، آیا مردم حق ندارند بدانند و بگویند و اعتراض و شکایت کنند و شکایت خود را پیگیری کنند ؟ قاضی پس از لحظه ای درنگ از ما خواست که از شعبه خارج شویم .

با آمدن آقای عبد اللهی ایشان وارد گردید . و ما بیرون ایستاده بودیم و چند نفر دیگر از دوستان مانند آقای میثمی و حیدری و خیاطی به ما پیوستند. و سر انجام آقای قاسمی به همراه آقای دهقان و رجبیان نمایندگان کار گروه ها همگی در کنار ما واقع شدند. آقای قاسمی لایحه جوابیه  دیوان عدالت اداری در خصوص شکایت واهی متهمین به همراه خود آورده بودند و به قاضی بازپرس پرونده ادئه دادند. و مجددا از شعبه خازج شدند. متن آن به شرح زیر بوده است.

عد از چند دقیقه که همه ما نسبت به ماوقع متحیر و ناراضی بودیم  ، آقای عبداللهی بیرون آمد و گفت آقای قاسمی و نمازی بیایند داخل و توضیحات بدهند. که ما وارد شدیم . و سه نفر شاکی در مقابل سه نفر متهم شامل فراهانی عباسی و به فرجام به اضافه  وکیل آنها عیسی   جان پور قرار گرفتیم .(از درج نام علی معذوریم)

قاضی گفت اینکه می گوئید زمین باغ بوده است من از شهر داری استعلام کردم جواب داده تجاری و اداری بوده و 790 درصد  تراکم دارد. اینجانب به عرض رساندم در لحظه وقوع جرم طبق نامه شهر دار و مصوبه شورای شهر باغ بوده است. قاضی گفت  : نه همه تعاونی ها زمین های ارزان با کاربری های اینجوری را می خرند و بعد از چند سال درست می کنند. آقای قاسمی گفتند. اگر تجاری است چرا درصد پوشش آن 30 در صد است؟ و این نامه اعتبار اجرائی ندارد. و فاقد وجاهت است. و اینجانب اضافه نمودم زمین با کاربری غیر قانونی را ارزان می خرند و نه به نرخ ملک تجاری و سپس سالها بدوند و پول تغییر کاربری هم بدهند که قبلا هم 70 درصد زمین را داده بودند . و طبق گزارش حسابرس رسمی  وسط گرفتن جواز به دلایل نا معلوم رفته اند قطعه زمینی خریدن که از کاربری و مشکلات عدم صدور جواز آگاه بودند. و سپس  دستور نقشه صادره از شهر داری را به روئیت ایشان (جناب قاضی محترم پرونده ) رسانیدم که در آن نوشته بود طبق نامه شهر دار محترم زمین باغ است و سطح اشغال مجاز آن 15 درصد و 30 درصد است.و گفتم علی الرغم اینکه از این نامه شما استفاده خواهیم نمود . و از شهر داری به جرم هزینه سنگین تغییر کاربری و تعلل در صدور پروانه شکایت خواهیم نمود ولی در این پرونده  حقیقت اینست که : کارمندان قسمت های مختلف شهرداری زیر دست آقای قالیباف هستند. و دستور ایشان بر اظهار نظرات ناگهانی کارمندانشان ارجحیت دارد. و بر سر جای خود نشستم . در این لحظه قاضی فریاد زدند که اینجا بقالی نیست چاله میدان نیست  که اینجوری صحبت می کنید. و بنده هم چون صحبت های ایشان خارج از موضوع پرونده بود فقط چهره ایشان را مبهوت نگاه می کردم . که گفتند هر وقت سوالی پرسیده شد با آرامش جواب دهید

مجددا گفتند به هر حال شما مشکلی در مورد این زمین ندارید. آقای قاسمی گفتند به شرط آنکه بر اساس سطح اشغال 80 درصد جواز ساخت بدهند و این نامه یک نامه صرفا نمایشی نباشد. قاضی گفتند: در مورد شکایت های مطرح شده باید کارشناس بگیریم مثلا اینکه باسرمایه اعضا برای خود وام گرفته اند وخیانت در امانت و ممانعت از حق و کلا چهار مورد . که اینجانب به عرض رسانیدم فروش مال غیر هم جز و شکایت های ما ست . گفتند ندیدم  . گفتم خودم شکایت کرده ام و آن فروش سهام زمینی است که با آورده 200 نفر خریداری گردیده است .و به 1060 نفر فروخته اند. که فراهانی گفت فروش سهام در زمان من نبوده و در زمان هیات مدیره قبل بوده (ناظم ، بیات ، عباسی ،به فرجام ......) آقای قاسمی پرسیدند در آن زمان شما چه سمتی در تعاونی داشتید؟ گفتند بازرس بودم . و همه با تعجب ایشان را نگاه نمودیم و گفتم خوب شما هم قانونا کاملا مقصر بودید . (به عنوان بازرس ) و در این زمان به فکر تفاوتهای کار خود به عنوان بازرس جدید . وکار ایشان فرو رفتم .

آقای فراهانی گفتند در زمان من هیچ زمینی خریداری نشده است . که من بلا فاصله قرار داد خرید زمین باغ با قیمت تجاری دیدار ایرانیان را به او نشان دادم و پرسیدم این امضای شما و رئیس هیات مدیره اتان هست یا نه؟و به قاضی نشان دادم که بدانند ایشان اکاذیب هم ممکن است بگویند. در اینجا قاضی گفتند این چه مطالبی است که در سایت ها می نویسید که اگر شکایت کنند برایتان درد سر می شود. و باز آقای عباسی پرینت مطلب کشف فساد میلیاردی در تعاونی را نشان دادند. که آقای قاسمی  گفتند : اینها شکایت کرده اند و من هم گفتم که پاسخ آنها را داده ایم و مدارک واقعیت بودن مطالب را ارئه نمودیم . و گزارش آقای فراهانی  به حسابرس رسمی شامل گزارش از پرونده چهار میلیاردی را روی میز قاضی گذاشتم و گفتم ملاحضه بفرمائید که اسم آقایان در این گزارش آمده است. و هیچ کذبی وجود ندارد. و سایتها هم نیست و یک سایت متعلق به اعضائی است که پولهایشان ، این تعاونی را تشکیل داده و حق دارند سرنوشت آن را بدانند. و من به عنوان بازرس به خصوص با توجه به بسته بودن درب تعاونی وظیفه دارم به آنها گزارش دهم .

و در اینجا آقای قاسمی نسبت به حضور جان پور آقا ملکی به دلیل اینکه خود او جز موارد شکایت ماست و بر اساس تراز مالی و گزارش حسابرس  ، بدهی 140میلیونی دارد ،اعتراض نمودند.  جان پور در حضور همه آقای قاسمی را تهدید نمودند که کاری می کنم راه رفتن یادت برود. که در اینجا اینجانب از آقای جانپور آقا ملکی پرسیدم شما پول وکالت امروز خود را از چه کسی می گیرید؟ گفت به تو مربوط نیست . گفتم من بازرس تعاونی هستم چطور به من مربوط نیست ؟ نکند از تعاونی می گیرید؟ قاضی نگاه خود را به سمت اینجانب برگرداند و مکس نمود و آقای قاسمی گفتند: ایشان خود را وکیل تعاونی معرفی نموده . ومن گفتم من بازرس تعاونی هستم و خبر دارم شما وکیل تعاونی نیستید . جناب قاضی برگه های پرونده را به دنبال وکالت نامه ایشان ورق زده و جستجو نمودند. ادامه دادم  برگه وکالت را مانند سایر اوراق تعهد آور طبق این روزنامه رسمی (در دست خود گرفته بودم ) فقط آقای قاسمی و ارفعی حق امضا دارند. و برگه وکالت شما را چه کسی امضا نموده است؟قاضی گوش می نمود. و من اعلام کردم شما در این پرونده هیچ سمتی ندارید. و گفتم : از دادگاه محترم تقاضا دارم کلیه اظهارات و لوایح ایشان را از پرونده حذف نمایند زیرا در این پرونده هیچ سمتی ندارند.. و کسانی که به ایشان وکالت داده اند علاوه بر اینکه  در تعاونی هیچ سمتی ندارند، شکایت ما از تعاونی نیست و از شخص مدیرعامل غیر قانونی سابق و اعضای هیات مدیره غیر قانونی سابق است. و وکیل تعاونی در این پرونده فقط می تواند در زمره شاکیان باشد. و نه مدافع متهمان .(هزینه  وکیل دفاع از جرائم محرز  خود را هم می خواهند به گردن اعضای تعاونی  بیاندازند. ).

قاضی ازما خواست که از شعبه بیرون برویم که آقای عباسی گفت تعاونی را که دونفر نمی توانند اداره نمایند. و من هم گفتم نه تنها این دونفر بلکه هیچ 5 نفری هم نمی تواند مثل شما که در این 12 سال حضورتان فقط واریزی اخذ نمودید و وضع پروژه ها همگی رکود کامل بوده است پول بگیردو اسمش را اداره کردن بگذارد.  و از شعبه خارج شدم .

بیرون از شعبه دوستان به سراغ ما آمدند که چه شد. ؟ جسته و گریخته مطالب را عرض نمودم و اینکه کارشناسی زمانبر خواهد بود و قاضی گفته است برای کارشناسی دفتر راباز می نمایند. ولی تحویل ما نمی دهند . تا رای دیوان بیاید. و کلا از وضعیت موجود راضی نبودیم. تا اینکه آقای قاسمی و عبداللهی هم بیرون آمدند. ومتهمین  هم بدون اینکه قراری برایشان صادر شود از دادسرا خارج شدند. آقای قاسمی گفتند که قاضی اعلام نموده آقای جانپور آقا ملکی هیچ سمتی در پرونده ندارد و ما هم هیچ سمتی برای پیگیری شکایت های سایر اعضا  نداریم و شاکیان باید خود شخصا پیگیر شکایت های خود باشند. و حضورا بیایند پیگیری کنند.

باکمال  تشکر از صبر و حوصله شما این بود گزارش اجمالی جلسه چهار شنبه  در دادسرا

بازگشت به منوی اصلی


اعضا, تعاونی, مسکن, کار کنان, شهرداری, منطقه, 18, اعضا, سهامداران, پاسارگاد, 2058/2, 2114, 399, 398, 468, مجمع, عمومی, فضل الله, نمازی, میبدی, جواز, ساختمانی, فراتر از ناشناخته تعاونی, مسکن, کارکنان, شهرداری, منطقه, هیئت, مدیره, 18اعضای تعاونی مسکن کار, کنان شهرداری منطقه 18, اعضا ی, 2058, 2114, 399, 398, 468, نخل, کوهک, سایر, پروژه ها, اساس, نامه, اساسنامه, دستور, نقشه, پرونده, شهرسازی, مجری, صلاحیت, سهمیه, گزارش, مجمع, عمومی, فوق العاده, نوبت, تصویب, تغییرات, اساسنامه, تمدید, دوره, تعاونی, مجمع, عادی, تراز مالی, بودجه, سال 93, هیئت مدیره, بازرسین, چهار دانگه, دانگه, چهار, شهردار, شماره2, وزارت تعاون, اداره, تعاون, استان, تهران ,منطقه22

آخرین بروز رسانی در دوشنبه, 15 تیر 1394 ساعت 05:49

نظرات  

 
+2 # مراجعه همه اعضا با هماهنگی به نهادهای بالاترمنتظری 22 خرداد 1394 ساعت 20:06
سلام خدمت همه اعضا
با این وضعیت و گزارش جنابعالی از نتیجه شکایتهای ما در روز چهارشنبه حتما باید همه اعضا باهم به نهادهای بالاتر مراجعه کنیم و مراتب اعتراض خود را از وضعیت موجود دادسرا اعلام کنیم...!!!
آخه چطور میشه این همه تخلف و کلاهبرداری و شارلاتانی و دروغ و بازی با سرنوشت اعضای مالباخته را ندید ...
راهکار شما بازرس محترم و زحمتکش چیست؟ باید چه کرد با این آدمهای...؟!

پاسخ مدیریت تارنما: با سلام و تشکر از بازدید شما از این مطلب فرمایش شما کاملا درست است . و نباید با سرنوشت و احساسات بیش از 3000 عضو تعاونی ریسک نمود.باید نسبت به همه چیز و همه کس حساس باشیم و بهترین کار نوشتن یک نامه به دفتر مقام معظم رهبری توسط هر عضو به صورت جداگانه است . و هر عضوی که شکایت نموده شرح مختصری از تعاونی و شکایت های مختلف اعضا و نحوه رسیدگی دادسرای ناحیه 10 به آنها و اینکه با ابطال تمبر توسط هر شاکی به صورت جدا گانه به دادسرای ناحیه 10 تقدیم گردیده بود، با مقاومت آن دادسرا و کلانتری 150 تهرانسر روبروگشت . و اعلام نمودند که اینقدر شکایت نکنید . وشکایت های برخی را نیز حتی نپذیرفته و آنها را منصرف نمودند که یک شکایت کافی است . و اکنون نیز بعد از حدود دوماه نه تنها کوچکتربن ترتیب اثری به این شکایت ها نداده اند. بلکه از ارائه شماره پرونده اختصاصی به هر شاکی خودداری و همه شکایت ها علی الرغم شاکی متفاوت و عناوین متفاوت و پروژه مورد شکایت متفاوت ، و ابطال تمبر جداگانه مجموعا بالغ بر بیش از یک میلیون تومان ، همه را تحت یک شماره بلوکه نموده و شکایت ها را به صورت فله در یک قسمت از دفتر شعبه انبار نموده و درمقابل فقط به لوایح وکیل متهمین کیفری رسیدگی می نمایند . و به جای رسیدگی به آن ها به مطالعه لوایح دفاعیه سراسر کذب و بی اساس وکیلی که خود را وکیل تعاونی معرفی نموده در حالیکه آنها حق امضا و سمت در تعاونی برای وکالت دادن نداشته اند. و شکایت های کیفری ما هم از شخص آنها یعنی مدیر عامل و هیات مدیره سابق تعاونی بوده است و نه از تعاونی تا با این جعل ها هزینه وکالت دفاع از پرونده های کیفری خود را نیز بر دوش اعضا یعنی همان شاکیانشان بیندازند. که همین خود شاهد تبهکاری آنها است. درخواست جلوگیری از یک فاجعه اقتصادی و نظارت بر پرونده های کیفری توسط مقام معظم را در آن درج نموده با پست به صندوق پستی 131851555دفتر مقام معظم رهبری ارسال فرمایند.
پاسخ | پاسخ به همراه نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # پاسخ به اقدامات وكيل مدافع متهمين تعاوني مسكننوید میثمی 24 خرداد 1394 ساعت 09:43
با عرض سلام و خسته نباشيد
عيسي جانپور آقا ملكي كه به كذب خود را وكيل تعاوني مسكن معرفي مي نمايد، در واقع وكيل مدافع متهمين تعاوني است و در حال حاضر با دريافت مبلغ قابل توجهي از واريزي هاي اعضا به تعاوني بدهكار مي باشد و در جلسه بازپرسي روز چهارشنبه 20/03/94 در دادسراي 10 بجاي ارائه مفاد و تبصره هاي قانوني به توهين و تهديد منتخبين اعضاء پرداخته است. لذا بدين وسيله اعلام مي داريم توهين به منتخبين اعضا به منزله اهانت به تك تك اعضا و سهامداران بوده و پاسخ مقتضي و درخور از سوي ايشان را برای فرد خاطی بهمراه خواهد داشت.
پاسخ | پاسخ به همراه نقل قول | نقل قول
 

افزودن نظر

دستورات حفظ اسرار کاربران در این تارنما فعال می باشد

کد امنیتی
تصویر جدید

محل کنونی شما