امروز شنبه 3 فروردین 1398 - Sat 03 23 2019

آخرین زمان بروزرسانی 07:27:13

خبر خوان

فیس بوک

تیوتر

Headlines:

قانون دعوت به مجمع عمومی و اساسنامه جددید. تعاونی های مسکن (دانلود نسخه pof اضافه شده *)

  • مشاهده در قالب PDF
میانگین امتیار کاربران: / 0
ضعیفعالی 

به نام خدا

اعضای محترمتعاونی مسکن کارکنان شهرداری منطقه 18

احتراما با سلام  بخشی از قانون دعوت به مجمع عمومی تعاون  را که تا پیش از این نادیده گرقته شده بود  و همچنین اساسنامه جدید تعاونی های مسکن که  باید کاملا توسط کلیه تعاونی ها به عنوان قوانین عمومی امضا گردد. و البته بخشهای اختصاصی مربوط به هر تعاونی با تصویب در مجمع عمومی لازم الاجراست . را در اینجا تقدیم می نمائیم .

دانلود نسخه pdf اساسنامه جدید تعاونی های مسکن

اساسنامه جدید  مصوب تعاونی های مسکن

همانگونه که مشاهده می فرمائید چیزی به عنوان خرید و فروش سهام در اهداف تعاونی وجود ندارد که برخی  را میلیاردر نموده.


اگر ما شرایط اختصاصی عضویت که کارمندی  شهرداری منطقه 18  است . را حذف نمائیم باید نام تعاونی را نیز تغییر دهیم و این تا حدودی به ضرر اعضای تعاونی است . مگر اینکه بتوانیم اضافه نمائیم یا کسانیکه از ایشان وکالت تام دارند.(پیشنهاد اول )

بنا بر این طبق قانون عدم تصدی بیش از یک شغل  شهرداران  نمی توانند عضو هیئت مدیره ها ی تعاونی های مسکن باشند.

مدت دوره مدیر عامل در قانون جدید به سال افزایش یافته است . که البته مشمول احکام صادره ماسبق نخواهد بود .

طبق ماده 29 هیئت مدیره مکلف است قبل از اتمام دوره اقدام به تشکیل مجمع عمومی برای انتخاب هیئت مدیره جدید نماید.

تعداد باز رسین  دارای محدودیت نمی باشد و می توانیم به ازای هر پروژه یک بازرس داشته باشیم که همان نماینده هیئت امنای آن پروژه باشد.و به این ترتیب ایشان می توانند بدون داشتن حق رای ، در جلسات هیئت مدیره  شرکت نموده و از قدرت خود برای جلوگیری از تخلفات  و برکناری های لازم استفاده نمایند. (پیشنهاد دوم )

در اینجا با توجه به اینکه هیچ یک از پروژه ها به این مرحله (واگزاری واحد مسکونی ) نرسیده است . این بخش از اساسنامه را در دهه های بعدی خورشیدی بررسی می نمائیم  زیرا احتمالا در این مدت این قوانین نیز تغییر یابد(طنز غیر قابل کنترل ). و به درج تخلفات  تعاونی های مسکن می پردازیم .

وای وای وای وای ... باید تقریبا همه ارکان تعاونی را تحت پیگرد قانونی قرار دهیم

ما از این ماده قانونی می توانیم برای داشتن نماینده در هیئت مدیره استفاده نمائیم

جمع بندی پیشنهادات برای تغییر اساسنامه

1- ماده 12 شرایط اختصاصی اگر ما شرایط اختصاصی عضویت که کارمندی  شهرداری منطقه 18  است . را حذف نمائیم باید نام تعاونی را نیز تغییر دهیم و این تا حدودی به ضرر اعضای تعاونی است . مگر اینکه بتوانیم اضافه نمائیم یا کسانیکه از ایشان وکالت تام دارند.

2- ماده 34 تعداد باز رسین  دارای محدودیت نمی باشد و می توانیم به ازای هر پروژه یک بازرس داشته باشیم که همان نماینده هیئت امنای آن پروژه باشد.و به این ترتیب ایشان می توانند بدون داشتن حق رای ، در جلسات هیئت مدیره  شرکت نموده و از قدرت خود برای جلوگیری از تخلفات  و برکناری های لازم استفاده نمایند.

3- ماده 73 ما از این ماده قانونی می توانیم برای داشتن نماینده در هیئت مدیره استفاده نمائیم

با آرزوی  سلامت و موفقیت برای شما سروران بزرگوار  ارادتمند نمازی میبدی

بازگشت به منوی اصلی


اعضا, تعاونی, مسکن, کار کنان, شهرداری, منطقه, 18, اعضا, سهامداران, پاسارگاد, 2058/2, 2114, 399, 398, 468, مجمع, عمومی, فضل الله, نمازی, میبدی, فراتر از ناشناخته تعاونی, مسکن, کارکنان, شهرداری, منطقه, هیئت, مدیره, 18اعضای تعاونی مسکن کار, کنان شهرداری منطقه 18, اعضا ی, 2058, 2114, 399, 398, 468, نخل, کوهک, سایر, پروژه ها,اساس ,نامه,اساسنامه,

آخرین بروز رسانی در دوشنبه, 22 دی 1393 ساعت 05:57

نظرات  

 
+1 # پاسخ: قانون دعوت به مجمع عمومی و اساسنامه جددید. تعاونی های مسکنمحمدرضا 15 دی 1393 ساعت 12:13
با سلام و عرض خسته نباشید، در خصوص شرایط اختصاصی عضویت (کارمندی شهرداری منطقه 18) بایستی این تبصره در اساسنامه قید شود که در صورت واگذاری امتیاز عضویت توسط هریک از اعضا، نیازی به احراز شرایط اختصاصی برای متقاضی(خریدار) وجود ندارد (در غیراینصورت اعضا از حق واگذاری سهام خود محروم خواهند شد). ضمن آنکه عضویت مجدد افرادی که عضویت خود را به دیگری فروخته اند نیز فاقد موضوعیت و وجهه قانونی می باشد. با تشکر
پاسخ مدیریت تارنما : احتراما با سلام و تعذر از اساعه ادب در محضر استاد گرامی ، به نظر اینجانب اگر فقط عبارت کارمندان شهر داری و یا کسانی که وکالت محضری از جانب آنها را دارند را اضافه نمائیم کافی است . زیراهمگی حق امتیاز را وکالتی خریداری نموده و عملا وکیل یک کارمند شهرداری هستند.
پاسخ | پاسخ به همراه نقل قول | نقل قول
 
 
0 # پاسخ: پاسخ: قانون دعوت به مجمع عمومی و اساسنامه جددید. تعاونی های مسکنمحمدرضا 16 دی 1393 ساعت 09:57
ضمن سلام مجدد و عرض احترام، در هر صورت بایستی این موضوع در نظر گرفته شود که افرادی هم که امتیاز خود را وکالتی فروخته اند، حق رای در تعاونی نخواهند داشت چون عضویت آنها به همراه کلیه تعهدات و منافع انتقال یافته، و حتما در وکالتنامه ایشان نیز قید شده که انتقال سهام و عضویت به همراه کلیه حقوق متصوره می باشد، در غیر اینصورت اگرچه منع قانونی برای خرید و فروش امتیاز وجود ندارد ولی در عمل هیچ کس تمایل به خریداری چنین امتیازی نخواهد داشت.
از طرفی هر عضو از حق یک رای برخوردار است و نمیتوان هم قائل به حق رای برای وکیل و هم برای موکل شد. هر عضو هم با فروش امتیاز خود حتی در صورت عدم تکمیل ظرفیت پروژه حق عضویت مجدد ندارد اگر غیر از این باشد یعنی عضوی که امتیاز فروخته میتواند دوباره عضو شود و امتیاز بفروشد که این هم تضییع حقوق سایر اعضا و هم برخلاف قوانین است.
این نکته را هم فراموش نکنیم که بدون تامین منابع مالی کافی با فرض بهترین اعمال مدیریت در تعاونی هم تا یکی دو دهه آتی هم شرایط پروژه ها تغییری نخواهد یافت. بدیهی است افرادی که نمیتوانند تعهدات مالی خود را انجام دهند و نیازمند پول هستند با واگذاری امتیاز خود به افراد مایل به سرمایه گذاری عملا به پیشرفت سریع پروژه ها و آورده سایر اعضا، کمک می کنند و لذا اصل فروش امتیاز به نفع اعضا و تعاونی است. عدم پیش بینی این موارد هم در اساسنامه عملا منجر به اسقاط ارزش امتیاز عضویت خواهد شد که به ضرر اعضا خواهد بود. لذا پیشنهاد میگردد حتما این نکته بدیهی در اساسنامه نیز انعکاس یابد که افرادی که امتیاز عضویت خود را به هر شکل واگذار نموده اند حق رای خود را نیز واگذار نموده اند و حق عضویت مجدد ندارند. با تشکر.
پاسخ مدیریت تارنما: احتراما با سپاس فراوان از اظهار نظر کارشناسانه شما . ولی یک نکته که از قلم افتاده را باید اضافه نمائیم که عملا چیزی فروخته نشده است و نام گذاری فروش چندان هم درست نمیباشد . زیرا عملی که قانونا انجام پذیرفته اعطای وکالت محضری کلیه حقو حقوق عضویت شامل حق رای می باشد. و نامگذاری بنگاه های املاک برای داد آسودگی خاطر به مشتریان چندان تطابق قانونی ندارد. هر عضو حق دارد به جای ج
حضور در مجمع عمومی وسایر سازمان ها وکیل خود را بفرستد. و دادن رای با وکالت به خصوص محضری کاملا مرسوم و قانونی است. و قوانین زیر مجموعه های مختلف نمیتواند مغایر قوانین مدنی و حقوقی مدون مصوب باشد. و لذا هر تفسیری که اساس حاکمیت قانونی وکالت نامه رسمی را زیر سوال برد بی تردید وجاهت قانونی نخواهد داشت. گذشته از اینکه همانگونه که در مطالب قبلی عرض نموده بودم تعاونی بدون اعضا و سهامداران مفهوم نخواهد داشت . خواسته و اراده اعضا حاکم بر آن خواهد بود. البته به زودی راهکار جدیدی را که بدست آورده ام را ارئه خواهم نمود که دیگر هیچ شبههای نخواهد داشت. خواهشمندم ارتباط خود را با ما حفظ و نظرات کارشناسی خود را همچنان ایفاد فرمائید.
پاسخ | پاسخ به همراه نقل قول | نقل قول
 

افزودن نظر

دستورات حفظ اسرار کاربران در این تارنما فعال می باشد

کد امنیتی
تصویر جدید

محل کنونی شما