امروز شنبه 3 فروردین 1398 - Sat 03 23 2019

آخرین زمان بروزرسانی 07:27:13

خبر خوان

فیس بوک

تیوتر

Headlines:

موادی از اساسنامه که باید تغییر نماید (نظر خواهی)

  • مشاهده در قالب PDF
میانگین امتیار کاربران: / 0
ضعیفعالی 

به نام خدا

اعضای محترم تعاونی مسکن کارکنان  شهرداری منطقه 18

احتراما با سلام  یکی از موضوعات جلسه  جمعه 5 دیماه 93  در مسجد نیایش  تغییرات مورد نظر در اساسنامه خواهد بود. که با توجه به شرایط خاص این تعاونی  به واسطه تعدد پروژه ها و فروش  حق امتیاز و سهام  و بوجود آمدن  عناصر صاحب حق طبیعی به نام سهامدار ، و نیاز به تامین  این حقوق  ، که عدم توجه به آن  موجوب فساد های کلان مالی  موجود گردید ه ،‌کاملا ضروری است . لذا  ضمن ابطال کلیه تغییراتی که در گذشته به منظور تداوم شرایط فساد های کلان ، در اساسنامه تعاونی نسبت به اساسنامه تعاونی ها مصوب  وزارت تعاون داده شده است ،که نتیجه آنها  رکود پروژه ها بوده ،  طرح پیشنهادی تغییرات لازم در مواد اساسنامه برای تقویت موقعیت پروژه ها و صحت و سلامت و سرعت امور  و جلوگیری از تکرار فساد ها و رکود کار ،  به شرح زیر با استحضار گرامی می رسد.  متمنی است ما را از نظرات ارشادی خود محروم نفرمائید. صورت نهائی این تغییرات در جلسه روز جمعه توسط همه شرکت کنندگان امضا و در روز مجمع عمومی به تصویب خواهد رسید . نمازی میبدی

به نام خدا وند بخشنده مهربان

با توجه به فساد های مالی و اداری بوجود آمده  در این تعاونی ناشی از خلا های قانونی اساسنامه ، بدین وسیله  اینجانبان اعضا و سهامداران  تعاونی مسکن کارکنان شهرداری منطقه 18  تغییرات زیر را در اساس نامه ضروری می دانیم  و تغییرات دیگر که قبلا با هدف ایجاد فضا جهت اعمال فساد بوده را ملغی می نمائیم .

ماده 19  افزودن هیئت امنابه ارکان تعاونی در کنار مجمع عموی -  ارکان تعاونی   1- مجمع عمومی و هیئت امنا  پروژ ه ها  و تعاونی -    2- هیئات مدیره       3- بازرسین

ماده 20 – افزودن تبصره 2و3و4

تبصره  2-  هیئت امنای  پروژه  ها  - هر پروژه دارای 3 الی 5 نماینده متناسب با تعداد اعضا و سهام داران  می باشد که از بین اعضا و سهامداران  آن  پروژه که با رای مستقیم آنها انتخاب خواهند گردید .و هیئت امنای آن پروژه نامیده خواهند شد.و تصمیمات هیئت مدیره  در مورد هر پروژه  مانند خرید زمین  اخذ وام  انتخاب پیمانکار و عقد قرارداد مشارکت ساخت  و غیر ه ........بدون تصویب هیئت امنای آٰن پروژه فاقد اعتبار  و درحکم خیانت در امانت  می باشد.

تبصره 3 – هیئت امنای تعاونی - از بین هیئت امنای هر پروژه یک یا دو نماینده اصلی متناسب با تعداد اعضا و سهامداران  آن و یک یا دو نماینده علی البدل  انتخاب و به عنوان نماینده  آن پروژه در هیئت امنای تعاونی  معرفی خواهد گردید . هیئت امنای تعاونی نماینده مجمع عمومی بوده و تصمیمات هیئت مدیره  در مورد  تعاونی بدون تصویب هیئت امنا تعاونی  فاقد اعتبار خواهد بود.

تبصره 4-  هرگونه دعوت به مجمع عمومی و مواردی مانند  تغییر ساعت کار دفتر  تعاونی و تعطیلی ها ، استخدام  پرسنل دفتر  و هر گونه پرداختی  به اشخاص حقیقی و حقوقی باید به تصویب اکثریت اعضای هیئت امنای تعاونی برسد. و گرنه مشمول عواقب خیانت در امانت خواهد بود.

ماده 22 – افزودن تبصره - تصمیمات هیئت مدیره در مورد پروژه ها - کلیه تصمیات  هیئت مدیره در مورد هر پروژه باید به تصویب هیئت امنای آن پروژه برسد . وگرنه فاقد اعتبار می باشد.

ماده 23 – هیئت مدیره  نماینده قانونی تعاونی بوده و می تواند (افزودن :  با تصویب هیئت امنا ) مستقیما و یا  با وکالت  با حق توکیل این نمایندگی را در مراجع قضائی و قانونی اعمال نماید.

ماده 26 – افزودن  تبصره 2 - کلیه جلسات  هیئت مدیره در خصوص  یک یا چند و یا همه پروژه ها فقط با حضور نمایندگان هیئت  امنای آن پروژه ها رسمیت خواهد یافت . نحوه دعوت از آنها به صورت دعوت به  جلسه فوق العاده  هیئت مدیره خواهد بود.

ورود به فراخوان جلسه جمعه 5 دیماه 93

بازگشت به منوی اصلی

اساسنامه ,اعضا, تعاونی, مسکن, کار کنان, شهرداری, منطقه, 18, اعضا, سهامداران, پاسارگاد, 2058/2, 2114, 399, 398, 468, مجمع, عمومی, فضل الله, نمازی, میبدی, فراتر از ناشناخته تعاونی, مسکن, کارکنان, شهرداری, منطقه, هیئت, مدیره, 18اعضای تعاونی مسکن کار, کنان شهرداری منطقه 18, اعضا ی, 2058, 2114, 399, 398, 468, نخل, کوهک, سایر, پروژه ها

آخرین بروز رسانی در سه شنبه, 02 دی 1393 ساعت 12:04

نظرات  

 
+2 # اعطای نقش ویژه به هیئت نمایندگان پروژه ها پیشنهاد مفید و سارنده ای می باشدنوید میثمی 03 دی 1393 ساعت 16:15
مديريت محترم سايت و اعضاي محترم تعاوني مسكن
با سلام و احترام
با توجه به نزديك شدن زمان برگزاري مجمع عمومي و انتخاب كادر جديد مديريت تعاوني اينجانب پيشنهادات زير را به منظور آماده سازي شرايط و هماهنگي هرچه بيشتر جهت استفاده از اين موقعيت بدست آمده به حضورتان ارائه مي نمايم.
- در رابطه با مشكل ناخواسته بوجود آمده براي پنل پيامك اطلاع رساني به اعضا پيشنهاد مي شود جهت اطلاع رساني به كليه اعضا براي حضور در جلسه روز جمعه 5 ديماه و جلسات بعدي و نيز جلسه مجمع عمومي پيش رو هيئت نمايندگان هر پروژه ارسال sms جهت مطلع نمودن و حضور اعضاي همان پروژه را به انجام رسانند.
- در چند سال اخير پروژه هاي مختلف این تعاونی بدلايل ناشي از سوء مديريت اعمال شده در این تعاونی طعم تلخ توقف، درجازدن، ركود و عدم پيشرفت را تجربه كرده اند. لذا اكنون كه به لطف تلاشهاي دسته جمعي فرصت تغيير مديريت پيش آمده است لازمست بهترين و شايسته ترين افراد از ميان داوطلبينی که ثبت نام كرده اند ، جهت عهده دار شدن مسئوليت اداره امور تعاوني شناسائي، گزينش و انتخاب گردند تا به لطف الهی و كارآمدي و توانمندي مديريت منتخب و اعتماد و پشتيباني شايسته اعضاء چرخ تمامي پروژه ها شروع به حركت نمايد.
- تعاوني مسكن كاركنان شهرداري منطقه 18 در حال حاضر پروژه هاي سنگيني را در دست اجرا دارد. اين پروژه ها هم در فاز دريافت مجوزهاي شهرداري داراي پيچيدگي هاي بسيار زيادي بوده و هم در فاز اجراء و احداث داراي مسائل عمده اي هستند، لذا ناگزير براي هسته اصلي تعاوني يعني هيئت مديره بايد افراد مقتدر و با كارائي زياد كه مي توانند با سرعت و قدرت كارها را پيگيري كرده و به انجام رسانند انتخاب شوند، ولي اينجانب فكر مي كنم كه مهمتر از كارائي ، طرز تفكر و ديدگاه اين افراد است.
به اين صورت كه ايشان فكرشان معطوف به منفعت رساني هرچه بيشتر به اعضا و سهامداران و اعتلاي نام و جايگاه تعاوني و شهرداري و ساير ذينفعان مي باشد يا بدنبال مسائل و اهداف شخصي و خصوصي هستند .
اين فكر همان عامل اثربخش و چيزي است كه مسير و جهت حركت را مشخص مي كند.
اگر مسير و جهت حركت نادرست باشد بيشرين كارائي هم مفيد فايده نخواهد بود.
براي تضمين حركت در مسير و جهت صحيح اهرم هايي وجود دارند كه يكي از آنها هيئت امناي نمايندگان هر پروژه مي باشد.
تعامل و همكاري ميان هيئت مديره منتخب با هيئت نمايندگان پروژه ها بالانس و تعادل را در تعاوني برقرار مي كند. لذا وارد نمودن هيئت نمايندگان به اركان تعاوني و اعمال تغييرات پيشنهاد شده در اساس نامه به جهت اعطاي نقش به اين هيئت و لحاظ كردن نظرات هيئت نمايندگان پروژه در تصميم گيريها براي تقويت پروژه ها و پيشبرد هرچه بهتر امور و براي كليه اعضا، سهامداران، اركان تعاوني و ساير ذينفعان مفيد و موثر و ضروري خواهد بود.
پاسخ | پاسخ به همراه نقل قول | نقل قول
 
 
+3 # خیانت درامانت شهرداری منطقه 18ر.و.فرد 05 دی 1393 ساعت 12:40
به نام خدا
باسلام وعرض خسته نباشید به تمامی نمایندگان عزیزکه زحمات اعضاءبردوش آنهاست ،درجلسه ای درمسجدنیایش تشکیل شدخوشبختانه عزم راسخ اعضا رانشان می دهدتابتوانندجلوی ادامه رویه این همه سالی که مدیرعامل وهیئت مدیره .... نموده اندرابگیرند من واقعا متاسفم از بی توجهی که شهرداری منطقه 18 به این اعضای این تعاونی رواداشته تا ازاین اسم سوءاستفاده شده و در نتیجه این اختلاس ها شده که این امر با آرمانهای این کشوری اسلامی مغایرت دارد و مقصرین ازلحاظ قانونی بایدجواب پس داده و ما تمامی اعضاء پی گیرهستیم تاخسارت های مالی ناشی از این همه کوتاهی به همگی بازگردانده شودوانشاءالله تاقبل ازسال 1394 به تمامی پروژه های تعاونی منطقه 18 توسط هیئت مدیره آینده رسیدگی شود.
پاسخ | پاسخ به همراه نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # تذکرر-م 08 دی 1393 ساعت 04:50
باسلام وتشکر از کسانی که واقعا وباصمیمیت می خواهند کاری مثبت برای تعاونی انجام دهند خواهشمندم اولا کسایی در راس کار قرار بگیرند که دو شاخصه کلی راداشته باشند هم کار بلد باشند هم درستکار ومصوبات تعاونی طوری باشد که کسی نتواند سوء استفاده بکند باتشکر
پاسخ | پاسخ به همراه نقل قول | نقل قول
 

افزودن نظر

دستورات حفظ اسرار کاربران در این تارنما فعال می باشد

کد امنیتی
تصویر جدید

محل کنونی شما