امروز چهارشنبه 1 اسفند 1397 - Wed 02 20 2019

آخرین زمان بروزرسانی 07:27:13

خبر خوان

فیس بوک

تیوتر

Headlines:

خجسته روز طلوع ولایت برای جهان هستی مبارک باد

  • مشاهده در قالب PDF
میانگین امتیار کاربران: / 0
ضعیفعالی 

به نام خدا

ولایتی که علی است.

به نام آنکس که جرم را آفرید ، زمان را آفرید ، فضا را آفرید ، و آنها را در مدار تداوم و گسترش هستی مادی قرار داد.

به نام آنکس که زمین را آفرید ، حیات را آفرید ، انسان را آفرید و او را اشرف مخلوقات خود قرار داد

به نام آنکس که آدم را آفرید ، نوح را آفرید ، ابراهیم را آفرید ، و او را  ولی و نبی خود قرار داد.

ولایتی که  علی است .

برای درک آنچه که در غدیر به عهده علی (ع) نهاده شده .باید ابتدا گستره و حوزه آن را بشناسیم .آیا  این گستره فقط شامل مرزهای حکومت اسلامی به جا مانده از زمان خلفای پیشین مانند شبه جزیره عربستان به انضمام ایران شامل خراسان بزرگ ، فارس ، کرمان ، عراقین عرب و عجم و سوریه (شام) و قسمتهائی از امپراطوری روم شرقی است ؟ که حکومت بر آن سرزمینها را حق  ایشان بدانیم ؟ یا ولایت بر همه انسانهای روی کره زمین ؟ یا آنچه که در  هفت روز از ارض و سماء آفریده شده ؟

آیا معاویه  و امثال او می توانند چنین ولایتی را مورد دست اندازی قرار دهند؟ یا فقط عرض خود می برند و زحمت بی خود می کشند ؟

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

الرَّحْمَنُ (1) عَلَّمَ الْقُرْآنَ (2) خَلَقَ الْإِنْسَانَ (3) عَلَّمَهُ الْبَيَانَ (4) الشَّمْسُ وَالْقَمَرُ بِحُسْبَانٍ (5) وَالنَّجْمُ وَالشَّجَرُ يَسْجُدَانِ (6) وَالسَّمَاءَ رَفَعَهَا وَوَضَعَ الْمِيزَانَ (7) أَلَّا تَطْغَوْا فِي الْمِيزَانِ (8) وَأَقِيمُوا الْوَزْنَ بِالْقِسْطِ وَلَا تُخْسِرُوا الْمِيزَانَ (9) وَالْأَرْضَ وَضَعَهَا لِلْأَنَامِ (10) فِيهَا فَاكِهَةٌ وَالنَّخْلُ ذَاتُ الْأَكْمَامِ (11) وَالْحَبُّ ذُو الْعَصْفِ وَالرَّيْحَانُ (12) فَبِأَيِّ آلَاءِ رَبِّكُمَا تُكَذِّبَانِ (13)

قران  منظومه نظام هستی است . همه مخلوقات عالم از بدو هستی خود (13/5 میلیارد سال پیش) قران را نه آنکه فقط می خوانده اند  بلکه اجرا (عمل ) نموده اند . حتی بشر اولیه در تمام مدت هستی خود از جنینی تا فسیلی و انسانهای مدرنی مثل دکتر کارل مارکس که فریب اندک علم ناقص خود را خورده بودند. کاری به جز اجرای قران نداشتند. حتی اگر با بیان ، (آنچه که خدا به انسان آموخته)آنرا نخواندند ، ولی مولوکولها و سلولهای وجودشان ، هم خواندند و هم اجرا نمودند. به عنوان مثال هیچکدام نتوانستند در زمان و مکان  اجل خود زنده بمانند .و یا لحظه ای درنگ یا شتاب در آن ایجاد نمایند. ویا اینکه  روزی ننهاده خورند.

اکنون معنی این جمله که من قران ناطق هستم را بهتر درک می نمائیم . آنچه که عمرو بن عاص بر سر نیزه مکر نموده بود وسیله نفاق بود و البته گروهی را نیز منافق کرد. که آیاتی از قران  به آن نیز پرداخته است. اتفاقی در سر تا سر جهان هستی نمی افتد مگر آنکه در قران آمده باشد. و قران قلمرو ولایت خدای تعالی ودر حقیقت قلمرو ولایت علی (ع) می باشد. و امانت داری چنین ولایتی آنقدر  سخت است که فقط او به خواست و یاری خدا از عهده آن بر آمده است. اکنون می پرسم منظور شما از حق علی همان چیز بی ارزشی است که معاویه برای آن هلاک بود ؟ جمع آوری مالیات و در قصر نشستن و بر چند نفر بی مقدار حکم راندن ؟ از اینجا افقی باز می شود تا دیدگان  ما را به سرزمین ولایت حق متصل نماید. چیزی که کاستنی و افزودنی برایش متصور نیست . تصرف نمی شود و خدشه ناپذیر است. آیا تاکنون برای بازی کردن با بچه های خود کمبود وقت داشته اید ؟ و کار خود را مهمتر دانسته اید ؟

امانت داری قسمتی از این ولایت است . برادر خلیفه (فقط در مقام خلافت ) به ایشان مراجعه  می نماید. حضرت با توجه به نابینائی او میله داغ را به بدن او نزدیک می نماید. و اشاره به این که برق خلافت چشمان درونی  شما را نیز نا بینا نموده ست . هر چند که این درد دلی برادرانه  با برادر است . ولی با توجه به شخصیت  والای عقیل ، افق های عرفانی آن  را نباید نادیده بگیریم . شما که در تنها کشور با مذهب رسمی شیعه  علی (ع) در دنیا زندگی می نمائید ،‌ چند نفر از اقوام خود را بر سر سفره بیت المال و یا امانت مردم نشانده اید؟ معاویه چند نفر را نشانده بود ؟ علی (ع) چند نفر را ؟ آبروی شیعه و علی  خدشه ناپذیر است . ولی  عمل ما چه باید باشد ؟ در نبرد حفظ حریم و حرمت  ولایت ،   علی با امثال معاویه مشکل بزرگی  ندارد . زیرا حضور مقتدرانه شیطان در اعمال آنها هر آینه آشکار است . مشکل بزرگتر او در  لابلای صفوف شیعیان (به ادعا و به ظاهر )‌‌ خود اوست .

ضمن تبریک این عید بی نظیر و بی بدیل جهان هستی نظر شما را به یک خاطره که پیش از این  البته به مناسبت  ولادت  ایشان در این تار نما منتشر شده بوده  ومورد توجه بسیاری از کابران عزیز در سراسر دنیا قرار گرفته بوده است ، جلب می نمایم.......... تارنمای فراتر از نشناخته

خجسته روز مردانگی

بازگشت به منوی اصلی
آخرین بروز رسانی در دوشنبه, 21 مهر 1393 ساعت 03:32

افزودن نظر

دستورات حفظ اسرار کاربران در این تارنما فعال می باشد

کد امنیتی
تصویر جدید

محل کنونی شما